Андрій Гембара. Вона

«Лише той, хто змінюється разом зі мною, залишається мені близьким».
Ніцше

Певно, знайоме відчуття, коли після нелегкого дня хочеться подивитися щось таке захопливе, що відірве тебе на декілька годин від сірої реальності. Повірте, непримітний фільм «Вона», проте з яскравим рожевим постером і в свою чергу нетривіальним сюжетом – це те, що потрібно, щоб прикрасити вечір.

«Вона» – це американська фантастична драма, що вийшла на екрани кінотеатрів у 2013 році, режисером і сценаристом якої є Спайк Джонс. У 2014 році отримала Оскар та Золотий глобус за найкращий сценарій, який самостійно написаний Джонсом. У головних ролях Хоакін Фенікс, Емі Адамс, Скарлет Йоганссон та Руні Мара. Оператором картини є Хойте Ван Хойтема, саундтрек представлений композитором Arcade Fire. Зйомки фільму відбувалися у Лос-Анджелесі та Шанхаї.

Сюжет розгортається у недалекому майбутньому, де суспільство цілком схоже на сучасне – у кінокартині періодично з’являються кадри занурених у телефони і в себе людей, які рухаються серед натовпу не помічаючи нікого. Для наголошення на цій проблемі у фільмі звучать слова: «…хто ви? куди ви йдете? що вас чекає?…». Людство досягло нового етапу у своєму розвитку, коли технології і штучний інтелект здатні проникнути не лише в наше життя , а і в наші душі, та замінити звичні взаємовідносини між людьми на штучні зв’язки створені програмами.

І серед всього цього хаосу виділяється самотній хлопець на ім’я Теодор Твомблі, з меланхолічним настроєм та улюбленою роботою – він пише листи для людей, які не вміють цього робити, або не хочуть. Проникаючись цими листами, уявляючи чужі життя, він проживає їх десятками щодня, щасливим чоловіком, турботливим батьком, а часто і милою внучкою чи закоханою дівчиною. Різноманітні історії, різногранні ролі , а мета завжди одна – підібрати потрібні слова для незнайомих йому людей. І йому це вдається. Але віднайти необхідні слова, щоб налагодити особисте життя, було значно складнішим завданням для нього. У нього є своя історія, яка здавалося б вже добігала до кінця, але він вперто не хотів відпускати її. Він постійно відкладав підпис документів на розлучення, бо розумів, що у нього ще є почуття, що він все ще кохає Кетрін.

І так його життя тягнулося : робота, дім, відеоігри та поодинокі зустрічі з друзями. Проте, одного разу, Тео встановлює «ОС1» – і це не просто операційна система – це свідомість, яка володіє інтуїцією, здатна відчувати емоції та розвиватися набуваючи досвіду. ЇЇ ім’я Саманта – і Вона докорінно змінює його життя.

З часом Теодор усвідомлює, що Кетрін була самотня у стосунках з ним. Вони зростали і змінювалися, але по-різному, це і було основною причиною їхніх непорозумінь і проблем. Їхні амбіції, їхні прагнення різнилися і не дозволяли їм разом досягати бажаного. Ці спалахи гніву, щодня вони віддалялися одне від одного. Все ставало на свої місця, вони могли залишитися тільки друзями…

Отож, якщо ви хочете пережити незвичайну історію кохання, що супроводжується чудовим саундтреком та яскравими декораціями Нью Йорка, геніальною грою Хоакіна Фенікса під чарівний голос Скарлет Йоганссон(голос Саманти), і не менш теплими та душевними діалогами, обов’язково подивіться цю кінокартину, яка для мене є однією з улюблених.

Made by
Вебстудія створення сайтів