Конкурс есе “Яка має бути сучасна поезія?”. 9-те місце

rosie06

Вікторія Очеретяна

Я можу дуже легко дати відповідь на це питання: не такою, яка зараз дуже популярна.

Не єдине, але найпомітніше, що відрізняє поезію від інших жанрів літератури – це присутність рими. Так, Уолт Вітмен визначив її фактором, що обмежує думку, але чи не здається вам, що це і є вершина мистецтва – гармонійно, красиво, чуттєво і точно виразити свою душу, навіть сховавши її у своєрідні рамки? Римовані вірші мелодійні, і це створює помітний і сильний вплив, додатковий до чудових слів.

Зараз багато «поетів» ділиться своєю творчістю в соціальних мережах, інтернет-блогах, і все важче і важче стає відфільтровувати якісний продукт. Раніше бажання людей читати саме римовані вірші відсіювало частину такої творчості.

Я не буду заперечувати, що є чудові неримовані вірші, досить сильні, аби вплинути і залишити свій слід у свідомості і серці. Але це, скоріше, виняток із правила.

Як творчий консерватор, я б запропонувала виділити окреме слово для неримованих віршів, визначити це як їхній жанр і дати їм інше, нове життя. Тоді і поет, що надає перевагу римованій поезії, буде сприйматись зовсім по-іншому, бо робота над гарною римою – це кропітка праця за допомогою музи.

Made by
Вебстудія створення сайтів