Марина Сушко. Коханка

Януш Леон Вишневський. Коханка.

До збірки увійшли шість різних за змістом, але сильних в рейтингу емоцій оповідань. Кожен читач знаходить для себе те, що ближче до його розуміння життя, душевного стану та власної цікавості.

«Коханка» Я. Вишневского – це книга відповідей на питання. Часом на ті, на яких їх немає, часом на ті, на які вони не потрібні. Іноді ми здатні бачити тільки одну сторону життя, прийнятну. Натомість, Януш показує її різновекторність, фокусуючи на головному.

Oповідання під однойменною назвою «Коханка» є кульмінаційним. Відверта розмова про почуття жінки до одруженого чоловіка, про почуття про які не прийнято говорити вголос. Про те, що любов залишається любов’ю, мораль мораллю, а безвихідь – смиренням. Про те, якщо тобі і справді щось потрібно або ти хочеш цього, ти не можеш називати це словом «погоджуватися». Про те, що можна відчути оргазм від погладжування внутрішньої сторони долоні, і про те, що ранить душу сильніше, ніж колючий дріт. Про те, що для зради не обов’язково виходити з дому, достатньо мати вихід в інтернет і телефон. Про те, яке це зцілювальне почуття, коли жінку бажають до кожної молекули і майже постійно. Про те, що неможливо уникнути любові.

Розповідь, що уміщається на шістнадцяти сторінках друкованого тексту, руйнує всі заїжджені стеріотипи про коханок, зради, жінок, кохання, секс. Про те, що почуття часом сильніше законів суспільства і моралі. Про те, що смиренність є вищим проявом любові. Про те, що якщо не можна володіти булкою цілком, то можна отримувати радість від виколупиванія родзинок і поїдання їх.

Вражає з якою майстерністю автор зумів відтворити внутрішній світ жінки, торкаючись найтонших мембран її світосприйняття, заглядаючи за комір її бажанням, оголюючи плечі її почуттям, наділяючи сенсом реальність.

Такий Януш. Така його «Коханка».

Made by
Вебстудія створення сайтів