Ю Несбе радить почитати: 10 улюблених книжок відомого детективіста

Він був футболістом, брокером і музикантом, але відомий завдяки своїм детективним романам – мільйони читачів у світі захоплюються його кримінальними книжками.

Норвезький письменник Ю Несбе вважає писання реакцією на читання. Чуючи (читаючи) безліч різних історій, людина врешті доходить до тієї миті, коли відчуває потребу самій розповісти хоч одну. Хтось ділиться такими історіями з друзями за кавою, хтось пише книжки.

Якщо ви хочете краще зрозуміти Ю Несбе, слід прочитати не тільки його твори, а й ті, які його надихали. Про десять найулюбленіших своїх книжок норвежець розповів проекту One Grand Books.

1. Вільям Шекспір. Макбет

Одне видавництво запропонувало Несбе взяти участь у написанні серії книжок за мотивами творів видатного англійця. Несбе згодився за умови, що йому дадуть “Макбета”. “Чому? Бо цей твір кривавий. Короткий. І взагалі дуже якісний”. Коротше, “Макбета” йому таки дали.

2. Кнут Гамсун. Голод

“Для мене це була й залишається найважливішою богемною книжкою. Існує такий молодий вік, коли відчуваєш, що Гамсун і Хемінгуей промовляють саме до тебе й тільки до тебе”.

3. Владімір Набоков. Лоліта

“Як зробити, щоб читач охоче або хоча б толерантно читав про людину, яка жадає дитину? Не знаю. Треба бути талановитим. І хороша думка тут – з самого початку заявити про кохання потенційного педофіла, щоб потім у разі чого посилатися: він же її кохав!”

4. Кнут Гамсун. Пан

“З огляду на виняткову красу оповідання і пейзажів, неймовірні суперечності у постатях і похмурий гумор”.

5. Карл Уве Кнаусгор. Моя боротьба

“Прочитавши тридцять сторінок цього шеститомника, я вже бачив, що взявся читати щось досконале. Це геніальний твір”.

6. Юхан Хаштат. Max, Mischa & Tetoffensiven

“Поряд з Кнаусгором, Хаштат зараз, мабуть, найкращий норвезький письменник. Ця книжка – оповідання про молодика, який з Норвегії переїжджає до США. Якщо любите епічні твори на зразок “Підземелля” Дона ДеЛілло – ця книжка саме для вас”.

7. Джим Томпсон. Убивця в мені

“Перший кримінальний роман, після прочитання якого я захотів написати щось схоже”.

8. Едуар Леве. Самогубство

9. Чарлз Буковськи. Хліб з шинкою

10. Клас Естергрен. Джентльмен

Джерело: One Grand Books

Made by
Вебстудія створення сайтів