У Загребі (23 жовтня) і Рієці (24 жовтня) відбулися презентації нового роману Зоран Жмирича “Пацієнт з 19-ї палати”.
У романі автор проводить сюжетну лінію крізь біографію юнака, якого у 19 років забрали на війну. Ті фізичні травми, які він там отримав, не можна порівняти з травмами ментальними, і саме вони докорінно змінюють усе життя головного героя.
Більше двох десятиліть після війни чоловік намагається якось налагодити своє життя, але все стає гірше й гірше, аж поки він потрапляє у 19-ту палату лікарні.
Читайте також: Зоран Жмирич: Мені доводиться говорити й писати про війну
Ваня Ковачевич – найбільший гуманіст хорватської літератури по той бік паперу від читача. А по цей бік – це, звісно, сам Зоран Жмирич. Хто читав його “Блокбастер”, знає, як боляче він пише. Але історія Вані Ковачевича ще болючіша. Можливо, це навіть не історія, а сповідь. Сповідь людини, чиє життя розшматувала війна, вбила особистість, не вбивши тіло. І в такому (напів)(не)живому стані герой війни триває аж до часу, коли стиснута пружина болю не витримує і змушує його вкраяти собі плоті. Мабуть, щоб відчути, що він ще живий. Але – ні. Не відчув. Бо нічого вже не відчуває.
Зоран Жмирич – один із постійних наших авторів. Його вірші й есе ми не раз публікували на шпальтах часопису. Навесні цього року в Україні вийшов його роман “Блокбастер”, а сам Зоран представляв його на “Книжковому арсеналі – 2018”.
Уривок з роману “Пацієнт з 19-ї палати” можна прочитати за посиланням. Книжка вийшла у столичному видавництві HENA.COM.