#Літернет: огляд цікавих публікацій 30 травня – 5 червня

Про цікаві події і публікації минулого тижня читайте у традиційному огляді літернету.


“Верховна Рада призначила нового міністра культури – Олександра Ткаченка. Це призначення не стало несподіванкою і цілком лягає в парадигму політики Зеленського і «Слуги народу». То що ж чекати від нового міністра? Якщо коротко – то нічого. В принципі, на цьому можна було й завершити обговорення кадрової політики «зеленої» влади, але я все ж поясню свою позицію. Річ у тім, що вже вдруге на пост міністра культури призначають саме телевізійника. Це вже симптоматично, адже виказує справжній погляд Зеленського на культуру. Йому йдеться про «розважалівку», ефектне шоу, яке має сподобатися широким масам. Тому й міністри відповідні”. Допис Андрія Любки читайте на сайті “Дня”.


Шведська академія оголосила лауреатів Премії Доблоуга. Ними стали: шведи Ларс Андерсон та Петер Гандберг, норвежці Карл-Фроде Тіллер і Нільс-Крістіан Мо-Репстад. Про це інформує Svensk Bokhandel (швед.).


1 червня — день народження і роковини з дня смерті видатної української перекладачки Ольги Дмитрівни Сенюк. На згадку про неї радимо прочитати кілька статей:

Духовні материки Ольги Сенюк // 1 червня — день народження Ольги Сенюк


В одному з найбільших музеїв Австрії – всесвітньо відомій художній галереї Альбертіна у Відні – відбувся запуск україномовного аудіогіда. Українські туристи й українці, які живуть в Австрії, матимуть змогу почути рідною мовою історію створення та цікаві подробиці про шедеври світового класичного модерну з музейних експозицій “Від Моне до Пікассо”, у які входять твори Моне, Ренуара, Тулуз-Лотрека, Сіньяка, Матісса, Мунка, Пікассо, Модільяні, Шагала, Малевича, Кокошки та інших. Читайте про це в матеріалі “Дня”.


З 10 червня Мистецький арсенал відкриває довгоочікувану виставку “Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть”. Проєкт мав відкритися в Мистецькому арсеналі в березні, але поширення коронавірусної хвороби завадило, виставку довелося демонтувати та помістити всі роботи до фондосховищ Арсеналу. Протягом ХХ століття українська друкована графіка зазнала чи не найбільших трансформацій за свою історію. Зв’язок української графіки із європейськими традиціями прослідковуються ще від ренесансних та барокових гравюр українських стародруків. Активне паломництво українських митців закордон у першій третині XX століття сприяло збагаченню національних художніх традицій та формуванню власного стилю із рисами модерну та авангарду. Дізнавайтеся докладніше на сайті Мистецького арсеналу.


Підготував Олесь Верес

Повідомити новину або надіслати посилання на цікаву статтю
можна електронною поштою tekstover@gmail.com


Made by
Вебстудія створення сайтів